מושיק היה שבע אכזבות מהנערות שעמן יצא, כבר בשיחות הטלפון הן פסלו אותו על הסף ואמרו כי לא נראה להן, את הדייט הראשון הוא לא עבר עמן. כשלא למד באוניברסיטה הו אמרו לו שהן מחפשות אקדמאי. כשלמד, הן אמרו שהן מחפשות אדם עובד, וכשעבד הן אמרו שהן מחפשות אדם מבוסס בחייהן. המפגשים שערך עמן, לא נמשכו יותר משעה ובשיחות ההבהרה שקיים עמן לאחר מכן, אמרו כי המבע שבעיניו הביע שממה ושיממון והם חשו כי מדובר במגנט שלילי. מרוב אכזבות שבע מושיק עד להתפקע, הוא נמלא מרירות וציניות רבה על המין השני וסבר כי בעצם מדובר כאן במזימה משל האיש האפור מן המיתולוגיה אשר התנכל פעם לידידו באישון ליל. במרוצת חצי השנה, לפני תחילת עלילתנו, היו אף נערות שפסלו מראש אף פגישה עיוורת, או השיבו תשובה שלילית לאחר פגישה עיוורת בטענן כי: "יש לי כבר משהו מתהווה, אני יוצאת עם בחור, אם יתבטל הקשר, אפנה אליך" אך מסתבר כי כל אותן נערות אשר פסלו את מושיק מראש, מצאו את אושרן בדרך נס ואף אחת לא חזרה למושיק בשיחת טלפון. לאחר שחמש נערות שענו לו את אותה תשובה, התפלא מושיק חזור והתפלא. מספרי הטלפון היו בידו והוא החליט לנסות, אולי כמה מהן פנויות... הוא התקשר לאחת מהן, תשובתה הייתה: "אני בדרך לחתונה, בעוד שבועיים אני מתחתנת!" "מזל טוב" הפליט מושיק ההמום. הוא התקשר לארבעת הנערות שמספרן היה בידו וכלן כמו עשו תיאום מראש ביניהן, חזרו על אותה תשובה: "אני בדרך לחתונה!" אך הקש ששבר את גב מושיק היה המקרה הבא: לפני החגים הוא הכיר, דרך מספר טלפון שגונב אליו ביודעין, נערה מיבנה, הוא התקשר והם נדברו להיפגש בעתיד הנראה לעין. ביום הנדון התקשרה הנערה וביטלה את הפגישה: "יש לי יום סידורים, אני עמוסה בנסיעות ובעניינים, תתקשר מחר" כך אמרה וניתקה, בלי שמושיק הספיק למחות. למחרת התקשר מושיק ושמע: "תשמע," אמרה "הכרתי אתמול בחור, וכבר יצאנו, והוא בהחלט נראה לי, אם יצא אחרת, אני אצור איתך קשר" "את לא תצרי" אמר מושיק "אני בטוח שאפילו תתחתני איתו בעוד חצי שנה, יש בי סגולה !" ומושיק, בהינף מצב רוח ציני במיוחד החליט לעשות מעשה, שהרי, יש בו סגולה משל רבני הגליל הידועים והוא קיבל ברכה מהאל לחונן אנשים בשידוך, הוא החליט לעשות מעט כסף מסגולתו זו, שהרי אם לא זיווג, לפחות ממון ומצווה לזכות את הרבים. למחרת הלך לבית דפוס ורשם את הנוסח המבוקש. במהרה הונפקו לו כרטיסי פלסטיק עטופים בניילון ובהם התוכן: מושיק משיק השידוכין, האל יעזור, ירפא וישדך מיד. ברוך המזווג זיווגים, אל חי וקיים. אמן סלה, כל מילה בסלע ! הוא אף פרסם מספר מודעות בעיתונות, טען ובצדק כי יותר מעשרות שידוכין יצאו לאור בזכותו. אך דרש פגישה או שיחת טלפון לפני מכירת הסגולה שמחירה הוא כחמישים שקלים. במהרה נפגש מושיק עם עשרות בחורות ששילמו לו חמישים שקלים וקיבלו את הסגולה, וגם לא חזרו אליו וכשהתקשר הן הודו לו על המזל שנפל בחלקן בעטיו של אותו מפגש. יום אחד התקשרה למושיק בחורה נחמדה ואמרה כי היא מעוניינת בסגולה. מושיק נפגש עמה, הבחורה ששמה היה רווית הייתה מצודדת לב מבחינתו הוא חש כלפיה רגשות עזים ביותר, אך הוא פסל את הרגשות הללו ואמר לעצמו כי אמנם האל חנן אותו בסגולה לעזור לאנשים אך לא חנן אותו ולא יחנון אותו בזיווג. רווית הביטה במושיק, חשה כלפיו רגשות עזים ממבט ראשון, אך פסלה זאת באמרה כי הוא רק מוכר סגולות ותו לא. הם דיברו ביניהם יותר מן המותר ולבסוף מכר מושיק את הסגולה לרווית בחמישים שקלים. לאחר כמה ימים, קיבל מושיק צלצול, הוא ענה ושמע: "תשמע, זאת רווית, או שאתה רמאי או שהסגולה עבדה. היא לא עבדה בכיוון של אדם אחר, אך עבדה בכיוון שלך, מצאת חן בעיני, אני מוכרחה לומר לך את האמת!" "לא יכול להיות" פלט מושיק "הרי אני כמגנט שלילי!" "מה לעשות! האל רוצה אחרת" אמרה והוסיפה בחיוך: "תחזיר לי את חמישים השקלים" "אני אחזיר לך בזה שאזמין אותך לבית קפה" אמר מושיק ברצון "סגרנו" אמרה רווית. וכך קרה שבעל הסגולות הלזה, נכשל כישלון חרוץ כמשדך שידוכין, ואולם הדבר קרה לו בנסיבות של מזל מאת משדך שידוכין היושב במרומים.