צועד אני ליד גורד השחקים הענק שבעיר, עיר בורסות היהלומים, ומהרהר באנשים המעונבים, במשרדים ‏המהודרים , שקירותיהם עשויים זכוכית. חושב על אותם מכשירי הטלפון שיודעים לספור רק מיליוני-‏דולרים. על הפקידות היומרניות, אשר מדמות שכבשו את עולם, כאשר הבוס אומר דרך האינטרקום: ‏‏"תשיגי לי את...."     וכש-"את" בא, הוא מצווה: "תכיני לנו שני קפה עם סוכרזית".‏
אני מתבונן ותוהה: מי בנה את אותו מגדל?  מי שם לבנה על לבנה, בעומדו על הפיגומים בקומה השישים ‏ושמונה? מי הניח את מרצפות השיש במסדרונות, בעודו כורע על ברכיו?. מי  התקין את הנברשות ‏בתקרה בעומדו על סולם רעוע? מי יושב  במרומי העגורן שעליו שלט ענק: "קולומבוס – חברה לבניה".‏
אני מתבונן באותם  קשי יום, בפועל ממחנה הפליטים בשכם, וברצף שבא מתאילנד, ובפועלים שבאו ‏מהפיליפינים ומסין, בטייח שבא מרומניה.‏

בשלט שעל הבניין רשומים השמות של חברת הבניה, והמהנדס, ומתכנן רשת החשמל והמים וקווי ‏התקשורת.

אחרי שתיגמר הבניה, יתנוסס רק השלט של בעל השליטה במניות של חברת היהלומים, והפועלים שבנו את הבנין ילכו לסניף הדואר וישלחו למשפחותיהם את מעט הדולרים שהרוויחו לפרנסת ילדיהם....