פו"פ שלישי מהשמש: 03X1: The Search for Spock "…Koooaaiii 'now a Faarmer and I;kno'im weelll… and he had somkind ov…. An..nanimanimal….. I think….." – The opening of DiskWorld II. - חלל.. הגבול הסופי..... אלה מסעותיה של ספינת החלל ..... אנטרפרייז ג'י.... שממשיכה את ההמשך של המשכת המשימה..... לחקור עולמות חדשים ומוזרים... למצוא חיים חדשים ותרבויות חדשות.... -ל-ל-כ-ת- ב-ע-ו-ז- -ל-א-ן- ש-א-ף –א-ח-ד- -ע-ו-ד –ל-א- ה-י-ה!!..... (עכשיו תפשתי מאיפה העתיקו את ההמנון של בני עקיבא....) - יומן הקפטן, תאריך עיברי כ'א טבת ה'תשס"ג לפ"ק... קיבלתי מהקיסר משימה קשה שבקשות, שקשורה גם הפעם לכוכב 'ארץ'.. למרות שרק למשמע השם כל עצמותי מזדעזעות ושלושת לבבותי מחסירות פעימה ובאופן מידי כמה מאחזים של בטחון עצמי מתפנים מרצונם חד צדדית, למרות זאת, אני בטוח ובוטח בצוות הנאמן שלי, ואף בעצמי הקטן, שאוכל למלאת את המשימה הזו... אנחנו בדרכנו אל גלקסית שביל החלב, ובדרך למערכת 'שמש' אקפוץ לבקר ידיד ותיק לקבל את ברכתו...... - המפקד, הגענו לאזור ההפקר.. - מעולה, 'הביצה הגדולה'... הביאי אותנו ליד סקטור 47, לייד הסחלב הלבן.... .. אתה משוגר לאסטרואיד בעל אטמוספירה... האוויר אביך וסמיך.. כאילו נוזלי שכזה.... כמה מאות מטרים לפניך ניצבת פיטריה ענקית, ועליה צפרדעת-חלל גדולה. האגדה מספרת שהצפרדע הזו היא נצר אחרון לעולם אחר ומטו7רף שהיה באזור מקביל לפני מליוני שנים... ישנם ככל הנראה רק שתי עדויות ליקום הזה – צב חלל ענק שמשוטט לו בלי מעש, כשעל כבו ניצבים 4 פילים עצומים הנושאים על גביהם עולם, שטוח כפיצה, (ואם נדייק עולם שטוח ממש כמו דיסק..).. עדיויות מספרות שבעולם הזה קיימים יצורים קסומים ומטריפים במתחלקים לשתי כתות- גנבים וקוסמים...... יותר מדי לא מסופר על העולם ההוא, שכן היחידי ש-כן- הצליח לחזור משם בחיים, כבר 50 שנה מאושפז באחת מהמחלקות הסמויות ביותר על המרכז הבין-גלקטי לבריאות הנפש, כשהוא ממלמל כל הזמן על מגדל קסם גבוהה, תיבה מהלכת, וספרן שהופך לאורנג-אוטן.... 'פריצ'ט' קוראים לו... העדות השניה מהיקום המקביל הזה הוא הצפרדע הזה שמולך כעת... הוא עצום כל כך עד כדי כך שהוא פשוט לא זז... כאילו תקוע בתנוחה הפילוסופית משו ורק מביט על הקוסמוס במעין מבט חכם.. בכוחו הטלפטי הוא קורא לך להתקרב... - כן, מאסטר שלולי, באתי לקבל את ברכתך.... - לראותי אכן באת, ברכתי לקבל רצית? - כן. - עתה צריך להזהירך אני, מסוכן ביותר, דע לך, אותו מקום לשם הולך אתה... - יודע אני, האוכל לקבל עצה בעניין? - לקבל תוכל, כן, זכור להתנהג ביתר בחוכמה, שכן חכמים בני האדם הם, ברגע עליך יעלו, סודך יגלו, את המוזרים והנידחים לחפש עליך, להתמע בהם עליך, חקירה משם תצא. - תודה רבה, חכם נשגב, עצתך עזרה לי לרוב. - על דבר לא. אברכך זה עתה, בעתיקה הברכה של שנים דורות, מהמחשב הזקן 'האל' אותה קיבלנו... "הרבה, מקף, חיים ושגשג, נקודה סימן קריאה." "מי, מקף, יתן והכוח יהיה, מקף, עימך, נקודה סימן קריאה סימן קריאה..." "לשלום צא, בחזרה תבוא." - תודה רבה, ווייז ואן, אחזור לספר חוויות... - שכוח על תשכח, זבובים להביא וג'וקים גם... הפטריה זו קח אתה, וכוחות שבה המידיקלורואינים לך יעזרו..... אתה נפטר מהוד שלוליותו וממשיך מסעך אל הכוכב ארץ. שבוע שלם אתם במסלול סביב הכוכב... בודקים סורקים מנתחים מחפשים... וברוך ה' גם מוצאים... קצין המדע מביא, שישנה קבוצה נידחת ביותר, אך מיוחדת כאחד, שכמו לו מעט קולקטיבים בכוכב הזה שעשו כן בשנים האחרונות – גם זו מתקיימת איך שהוא באורך פלא בין שני יקומים שונים בתכלית, בכל יקום כדמות אחרת, בשם אחר, עם חוקים שונים והסתכלויות שונות... הקבוצה הזו היתה קבוצה מויחדת ושונה במויחד.. הסריקות מראות על תגובות רבות שניתנות אל אנשי אותה קבוצה המיחדות אותה כ'מוזרה ביות'... במיוחד סיווגה משום מה בדרג נמוך במעגל החיים הסימביוזי – על ידי משפטים כגון 'אני מקווה מאוד שאתה לא גם שם.. אתה ה-ר-ב-ה מעל לרמה שלהם...' וכו'.. כן... 'פורום' קוראים לו.... נשמע מעניין ומועיל במיוחד... אתה משתגר עם צוות קומנדו מצומצם ומוסווה לבסיס הסודי שלך באזור הפעולה, מקום פסטורל בעל בתים נמוכים ויפים, הרבה חול, מעט אספלט, והמון פועלי בניין זרים וכלבים.. המקום האחרון בו יהיה אפשר למצוא אותך.... 'הגיע הזמן לפעול...' אתה אומר לעצמך.. ספק בתקווה, ספק בהומור שחור ואפלולי.... To B Continuue….