היה זה עוד ליל חורף הרוח נשבה בעוצמה רבה שום איש לא נראה מלבד מכונים של אספנים. ילד קטן נראה רץ לביתו בבכי "חיימקה אתה בטוח שאתה רוצה שנתחיל את המשימה פה?" שאל שאול "עדיף שנתחיל מפה!" אמר חיימקה ""ההגנה" ביקשה מאיתנו לבצע את המשימה!" אמר חיימקה "המצב מדרדר!" אמר שאול לפתע הופיע איש "הזמנת אותו?" שאל חיימקה "לא!" ענה שאול "זה סתם איש!" אמר שאול האיש הסתתר מאחורי המכונית הישנה "למה הוא מתחבא?" שאל חיימקה "אני חושב שהוא מרגל!" קבע שאול "הכל פה שורץ מרגלים!" האיש לא יצא הוא מלמל משהו כמו: "שיפסיקו לחשוד שיפסיקו לחשוד אני לא יכול לאכזב את הצבא הבריטי!" חיימקה שם לב לדבריו של האיש המסתורי "אכן הוא מרגל!" אמר חיימקה בקול רם "מענין למי צריך להתלונן עליו!" האיש הפסיק למלמל "חיימקה מה קרה לך?" שאל שאול חיימקה קרץ לו אבל שאול לא הבין "יאללה שאול בוא לבסיס!" אמר חיימקה "אבל לא ביצענו את משימתנו!" אמר שאול "שאול וחיימקה מה אתם עושים פה?" כעס איציק "אתם אמורים לבצע את המשימה שהטילו עליכם!" זעם "תצאו מיד!" פקד פרק א' בדרך למחנות המעצר "רואה עכשיו איציק לימד אותנו חכה מה הוא יחטיף לנו בבסיס!" אמר שאול "אנחנו לא יכולים לצאת לפעולה כל עוד יש מרגל בסביבה!" אמר חיימקה "שום מרגל ושום משמבל!" כעס שאול "הבולשת הבריטית שלחה את המרגל האיש שראינו מקודם!" אמר חיימקה "תזכור חיימקה אנשים מחכים לנו בבית המעצר אל תשכח שהם חפים מפשע!" אמר שאול "יש לנו אחריות!" האיש יצא ממחבואו והסתתר מאחורי עץ האשוח "יאללה חיימקה בוא נצא!" אמר שאול "אבל אל תדבר על המבצע עד שנגיע למחנות!" ביקש חיימקה "אתם יוצאים?!" נשמע קולו הרועם של איציק "כן המפקד!" אמר שאול אחרי הליכה של שעה הם הגיעו למחנות המעצר "אז מה כאן נמצאים המרגלים שריגלו לטובתנו?" שאל חיימקה, והביט במבנה הגדול "חיימקה יוצאים לפעולה!" קרא שאול פרק ב' הצבא הבריטי רודף אחרי שאול "תזהר שאול יש מאחוריך גדוד שלם של צבא בריטי "הי המפקד!" נשמע קול של חיל בריטי "שאול בוא נתחבא!" לחש חיימקה "לפני שיתפסו אותך!" החיל התקרב למפקד בעל שפם עבה "המפקד ראיתי שם איש!" אמר החיל "רובין אתה בטוח?" שאל המפקד "כן המפקד גם אני ראיתי איש!" אמר חיל אחר "ג'ו ורובין צאו לחפש את ה"איש" שלכם!" אמר המפקד "למה ג'ון לא בא?" רטן המפקד "שלחנו אותו לרגל לפני שבוע!" שאול נחרד "רובין וג'ו גילו אותי!" ילל שאול "יש לי רעיון!" אמר חיימקה "מה?!" שאל שאול בקול צרוד "תצא מהמחבוא שלך תמסור לי את התחמושת שלך ביינתים הצבא הבריטי ירדוף אחריך בזמן שאני אשחרר את העצורים!" אמר חיימקה "למה לא ההפך?" שאל שאול "כי אותי לא ראו!" אמר חיימקה שאול יצא ממחבואו "המפקד המפקד!" קראו שני החילים "הנה האיש הנה האיש!" צעקו "מה קרה ג'ו ורובין?" שאל המפקד "הנה האיש!" אמר רובין "המפקד זה מרגל!" אמר רובין "יש לו מכשיר ציטוט שיש רק למרגלים!" הוסיף "רובין עשה טובה לך תארגן מהר את כל הצבא הבריטי אני רוצה שיתפסו את המרגל מיד!" רעם קול המפקד רובין מיהר לבצע את המשימה חיימקה מיהר לעבר הבנין. פרק ג' אירגון העצורים "משה יעקב איפה אתם?" לחש חיימקה "חיימקה זה אתה?" שאלו "כן!" ענה חיימקה "יאללה תבצעו את החלק שלכם אני חייב לתפוס פיקוד על החילים הבריטים מסכן שאול כל הגדוד של הצבא הבריטי רודף אחריו!" אמר חיימקה "מה באמת?" שאל יעקב "כן!" אמר חיימקה "אז תמהרו לארגן את העצורים בינתיים שום דבר לא התגלה לבריטים ואני רוצה שכך זה גם ימשך!" לחש חיימקה "יעקב במקרה שמעתי את הסיפור אני יכול ללכת לשאול ולמצוא לו מחבוא?" שאל אלכס "כן אבל מהר!" אמר יעקב "תודה יעקב!" אמר אלכס, וקפץ מהחומה חיימקה הסתכל באלכס שהתרחק "למה לא ברחתם בעצמכם הרי כולם יכולים לטפס מעל החומה הזו!" אמר חיימקה "אני יודע פעמים רבות ניסינו כל מי שהיה נתפס היו הורגים אותו בקיצור הוא היה נידון למוות!" אמר משה "הכל פה שורץ מרגלים!" אמר יעקב "אז יעקב ומשה אני הולך לפוצץ כמה מבתיהם של הבריטים!" אמר חיימקה "זהוי פעולה נפוצה בפעולות של ה"הגנה"" הסביר חיימקה חיימקה קפץ מעל החומה ויצא "נקווה שזה יעבור בשלום!" אמרו יעקב ומשה כשהם מסתכלים לעבר החומה. פרק ד' הפיצוצים בביתם של הבריטים! חיימקה מיהר לעבר הבתים "אחלה של בתים לפיצוץ!" נהנה חיימקה הוא הוציא פצצה אחת ועפרונות השהיה "קדימה חיימקה לפעולה!" אמר חיימקה וטפח על כתפו "תיתן ביצועים טובים!" חיימקה קפץ דרך הארובה לבית "פוי איזה פחם!" אמר חיימקה הוא חפר בור קטן בפחם והכניס פצצה אחת "יופי זה יתפוצץ על בטוח!" התגאה חיימקה עכשיו לבית אחר חיימקה פנה לבית אחר אבל פגש ברובין חיימקה מיהר להיסתתר מאחורי הברוש השמן שהיה שתול בגינה "בחיי אני ממש מטושטש!" התלונן רובין "אני חייב לתפוס תנומה!" הוא צנח לריצפה ושקע בשינה עמוקה "ברוך שפטרנו!" רוח חיימקה הוא עבר מבית לבית עד שנגמרו הפצצות "נפלא הכל עבר בשלום!" שמח חיימקה "חיימקה אהלן!" אמר יענקלה "יענקלה מה אתה עושה פה?" שאל חיימקה בתדהמה "סתם ה"הגנה" שלחה אותי כדי לבדוק מה מצבכם!" אמר יענקלה "אנחנו לא צריכים עזרה!" אמר חיימקה "אתה יכול לחזור לבסיס!" אמר חיימקה "אנחנו לא תינוקות!" נעלב חיימקה "עדיף שאחליף אותך לזמן מה אתה נראה כמו גוש פחם!" צחק יענקלה "מצאת לך זמן לצחוק!" כעס חיימקה חיימקה מיהר לעבר החומה "יעקב משה הכל מוכן?" שאל חיימקה "כן!" ענו "הי חיימקה!" אמר שאול חיימקה לא ענה הפיצוצים החלו להשמע ואז שכל הצבא הבריטי היה ליד הבתים פרצו העצורים לעבר השער. פרק ה' העצורים משתחררים לחופש! "חיימקה ביצעת עבודה טובה!" אמר איציק "זה שום דבר!" גמגם חיימקה שאול נראה נעלב "גם אתה ביצעת עבודה טובה!" אמר איציק "הי יצחק!" קרא חיימקה "מי זה?" שאל יצחק "אני חיימקה!" אמר חיימקה "זה לא חיימקה זה גוש פחם!" אמר יצחק "בחייך יצחק זה אני!" צחק חיימקה "הי אברהם!" צעק שאול "איך היתה המשימה?" שאל אברהם "קשה חיימקה לא עשה כלום רק אני עשיתי!" שיקר שאול "מי שמדבר!" צחקו החבר'ה מה"הגנה" המרגל מלמל לעצמו:"בחיי שליהודים האלה יש יותר חכמה מכח!"