אני אתחיל עם גילוי נאות: אני לא אוהב כלבים, וזה מאוד הדדי, כלבים גם לא אוהבים אותי. זה לא חדש. אבל בכל זאת, הקטע הזה מוקדש לידידו הטוב ביותר של האדם. הכלב אני לא צריך לנבור באנציקלופדיות בשביל לגלות ולספר לכם, שלא סתם הכלב נחשב לידידו הטוב ביותר של האדם. נאמנות זו תכונה די ידועה של הכלב. את התכונות הטבעיות של הכלב, כמו ריח, מהירות, גמישות, דבקות במטרה - למד האדם לנצל לצרכיו, והכלב למד להיות מנוצל מרצון. "אם אלוקים לא ישמור בית - שווא שקד שומר", עדיף שיקנה לו כלב שישקוד במקומו. מצד שני, אותו כלב שיכול להציל את חייך, יכול גם לקפד אותם. לא חסרים אנשים שהותקפו על ידי כלבם המסור, נפצעו במקרה הטוב, ונטרפו במקרה הפחות טוב. רק השבוע שמענו על מספר מקרים כאלה. עם ידידים כאלה, מי צריך אוייבים? כשכלב שומר על רכושך, לפעמים זה יכול להיות לך לרועץ, כשהוא לא נותן לך להתקרב לרכושך. **** השבוע, בדרך חזרה מהעבודה הביתה, כשאני מזדחל בפקק בלי סוף, לאיטי, שומר מרחק של מטר או שניים מהרכב שלפני, לא רוצה להסתכל יותר מידי קדימה, בכדי לא להתייאש מהדרך שלא מתקצרת לי. תוך כדי האזנה לגלגל"צ שמספרים לי על הפקק שאני תקוע בו (שקע ותקע תזמנו שם 45 דקות. תודה לכם תקע ושקע), נדחף לפני נהג חוצפן, שעקף את הפקק דרך נתיב (פנוי, מן הסתם) שמיועד לכיוון אחר, לא לכיוון הפקוק. סיננתי לעברו: "כלב!" הוא כנראה שמע אותי. כי רק ככה ניתן להבין למה הוא התחיל לצעוק: "כלב? אתה קראת לי כלב? למה קראת לי כלב?" היה מאוחר מידי והייתי עייף מידי להתחיל להסביר לו את כל מה שכתבתי בסעיף הקודם.