תיבת הקש הגדולה נפתחת מידי שנה בתחילת ימי ניסן ניצבת בהוד והדר במרכז הבית המבולגן מרופדת היא בדי משי וקטיפה ועמוסה בהגדות של פסח לעייפה הגדות של פסח, כאלה שאני קונה מחדש בכל שנה נמשכת לדפים המהודרים לאותיות המעוטרות לאיורים המעניינים ולפירושים ולחידושים הגדה של פסח, שאני קונה מתוך תשוקה ללטף את הדפים החלקים, העבים לתת לעיניים לגמוע את האומנות והחן לתת לנפש להמריא עם רעיונות מרתקים ולבוא הביתה, ולהניח הגדה נוספת בתיבת הקש. במרכז הבית ניצבת התיבה להוד והדר מזכירה ומרמזת לנו, שגם אם הבית רחוק מלהיות מוכן איזה ארמון הוא הולך להיות בליל י"ד בניסן ובינתיים כל אחד לטעום מוזמן להתענג על הטקסטים של פעם בשנה על איורי המלים והיא שעמדה ומה נשתנה על ציורי ארבעת הבנים ועשר המכות ועל ניגוני הפזמונים המיוחדים לחג המצות והבית בלגאן. מגירות נשלפות ונחשפות להוציא את קרביהן, ופירוריהן, ואוצרותיהן, בגדים מועפים ממבצרי ארונותיהם זה יום הדין שלהם. מי יישאר ומי יימסר מי נמצא שם לשוא, כי כבר גדלנו בכמה מידות, מי ייזרק, ומי יהפוך למטלית חלונות. רהיטים מתהפכים ממקום שבתם לבדוק כמה אבק ואבידות הם מחביאים מתחת לכובד משקלם מכשירי מטבח מוצאים את מקומם בחוץ לא יישארו עליהם טיפות של זכרונות מספגטי בולונז, או עוף ברוטב מתוק חמוץ הכל יחזור ללובנו, המטבח, רצפה, קירות אין מאחורי, אין מתחת, אין סדקים ואין פינות הכל חשוף וגלוי ועומד למבחן-השנה ובינתיים ילדים, נכון, אין מה לאכול, צאו לגינה. כי אי אפשר לבשל, והמקרר ריק ומצוחצח והכל, בין אם נקי ובין אם בשלבי ניקוי, לא מאפשר לקיים את השגרה כרגיל וכראוי ולכן יש פיתות בחוץ, ואפשר גם תפוחים ואם משעמם לכם, אז יש הגדות בפנים רק תדאגו ושימו לב שנקיות ידיכם ואל תקרעו את הדפים של הגדת הקומיקס החביבה עליכם ומחר לא אהיה פה, כי אני הולכת לקנות בדים ובחוזרי נעשה תצוגה, בשיתוף כל הילדים מה נבחר למפה, ומה לכריות הסיבה איך ייראה בד הבסיס, עם רשת הזהב שמעליו ואילו עיטורים יעטרו את השולחן וכליו וכולנו כבר סקרנים לראות את התוצאה המרהיבה ועוד יום של קירצופים, ועוד פינות ששכחנו וכמה קירות חשופים זוכים להיצבע במו ידינו וכאחת אין עליהם סימני ידיים ומגעים וצבע חלק ובהיר מחליף את סקיצות הציירים הקטנים והנה היום האחרון מגיע, וכולנו ביחד שוטפים מזיזים כל רהיט, מנקים כל חריץ מבריקים חלונות, הופכים כריות ויודעים שתוך כמה שעות, אחרי הנר והנוצות כשהשולחן כבר ערוך וכוסות היין מנצנצות עוד מעט קט ואנו הופכים מעבדים לבני מלכים ואף אחד לא הולך לישון, אפילו שמאוחר כי כל פינות הבית לבשו הוד והדר והשולחן במלוא הודו זוהר עם כל מה שמעליו ומי שלא היה כאן, לא ראה בית יפה מימיו.